Veturilo – Warszawski Rower Publiczny

Wakacje w pełni, a w sąsiedztwie Kampusu SGGW wybudowano dwie stacje Veturilo – Warszawskiego Roweru Publicznego. Jedna znajduje się przy Akademiku Limba, druga natomiast znajduje się przy Obiektach sportowych. Cały system zostanie uruchomiony 1 sierpnia i docelowo będzie działał przez 9 miesięcy w roku – od 1 marca do 30 listopada.

W pierwszym etapie zostało uruchomionych 57 stacji: 31 na północnym Śródmieściu, 13 na Ursynowie, 11 na Bielanach i dwie (te będą czynne dopiero od 15 sierpnia) w Wilanowie. Dzięki podpisaniu umowy między ZTM i władzami Bemowa użytkownicy Veturilo (i na odwrót) będą mogli korzystać także z rowerów i stacji systemu Bemowo Bike, który działa tam od wiosny.

W marcu przyszłego roku system ma się powiększyć głównie o Śródmieście Południowe, część Ochoty i Pragi. Wtedy w ponad 120 stacjach zlokalizowanych w Warszawie ma być dostępnych niemal dwa i pół tysiąca rowerów.

Ile to kosztuje?
W Warszawie wypożyczenie dwóch kółek na 20 minut będzie darmowe. Za jazdę do godziny zapłacimy złotówkę, za drugą 3 zł, za trzecią 5 zł, a za czwartą i następne 7 zł. Opłata za przekroczenie 12 godzin wypożyczenia wynosi 200 ! W przypadku kradzież, utraty lub zniszczenia roweru trzeba będzie liczyć się z kosztem 2 000 zł.

Nie pozostaje nic innego jak zarejestrować się w systemie Veturilo, sprawdzić jego działanie i podziwiać Warszawę podczas podróży na dwóch kółkach.

Więcej informacji na temat Veturilo możecie znaleźć na stronie internetowej http://www.veturilo.waw.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *