V Ogólnopolska Konferencja Studentów Budownictwa – Dzień Budowlańca 2016

Już 14 kwietnia 2016 r. w Centrum Wodnym SGGW odbędzie się V Ogólnopolska Konferencja Studentów Budownictwa – Dzień Budowlańca 2016. Wydarzenie organizowane jest przez studentów Koła Budownictwa Inżynierskiego oraz Kadrę Młodych Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, organizacji studenckich działających przy Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.Temat przewodni tegorocznej edycji to „Wielkokubaturowe inwestycje budowlane oraz innowacyjne rozwiązania techniczne”.

 

Wydarzenie poprzedzone jest konkursem „Wybudujemy wieżę”, który polega na wykonywaniu wieży z drewna balsowego. Konkurs ten cieszy się dużym zainteresowaniem w uczelniach technicznych w całej Polsce. W tym roku udział w konkursie wezmą studenci z Politechniki Gdańskiej, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Lubelskiej, Politechniki Śląskiej, AGH, WATu oraz SGGW. Jego rozstrzygnięcie będzie miało miejsce w dniu Konferencji.

 

Podczas Dnia Budowlańca studenci mają możliwość odwiedzenia stoisk przybyłych firm oraz Kół Naukowych. W tym roku w Konferencji wezmą udział: Mostostal, Construsoft, Skanska, ABCAD, Pekabex, Pietrucha International, ELPRO, Menard, Athenasoft i inni. Dla studentów przygotowujemy liczne atrakcje i konkursy. Poprzednie edycje pokazały, że takie wydarzenie jest pozytywnie odbierane zarówno przez studentów jak i Władze Uczelni.

 

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym przez: Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Dziekana Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska SGGW, Burmistrza Dzielnicy Ursynów, Mazowiecką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa, Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, Forum Uczelni Technicznych i Radę Uczelnianą Samorządu Studentów SGGW.

 

Organizatorzy serdecznie zapraszają na Dzień Budowlańca! :)
Zapraszamy na facebooka: www.facebook.com/DzienBudowlancawSGGW i oficjalną stronę wydarzenia:   dzienbudowlanca.sggw.pl

 
Plakat-DB